Veľa ľudí stále dáva prednosť prírodným materiálom pred komerčne známymi a možno aj „bezchybnými“ materiálmi, kde je kresba materiálu rovnomerná
Drevené žalúzie možno použiť ako špecifické tienenie, aj ako deliaci prvok vnútorných priestorov. Všetky detaily sú perfektne spracované , takže oslovia aj najnáročnejšieho zákazníka. Široká škála farieb umožňuje zladenie drevených žalúzií s ostatným vybavením interiéru. Horný, spodný profil, šnúry a rebríčky sú zladené vo farbe lamiel.
Drevena-zaluzia2
Každý prírodný materiál má svoje „prírodné nedostatky“, ktoré priťahujú svojou prirodzenosťou a istotne aj voňajú luxusom. Veľakrát si takýto materiál vyžaduje ručné opracovanie a tvorivú ľudskú prácu nenahradí žiadny stroj.
Práve takýmto spôsobom treba vnímať horizontálne drevené žalúzie, ako solitérny prvok, nábytkový kus interiéru, v ktorom je vložený čas (keď drevo rástlo), história a um ľudskej práce.

Drevené žalúzie nie sú vhodné do kúpeľní či k bazénom, lebo drevo ako prírodný materiál môže zmeniť tvar v dôsledku teplôt a vlhkosti.